Oslavte svatého Valentýna - svátek zamilovaných s výrobky Mlékárny Valašské Meziříčí

Oslavte svatého Valentýna - svátek zamilovaných s výrobky Mlékárny Valašské Meziříčí

27. 01. 2021

Láska prochází žaludkem, a ne jinak je to tomu i na svatého Valentýna.Svátek zamilovaných připadá každoročně na 14.února. Je to den, kdy si zamilovaní předávají dárky nebo také mohou pro svého milého nebo milou připravit něco sladkého na zub. Již dávno se přitom nejedná pouze o milenecké páry. V tento svátek si také v rodinách připomínají rodiče s dětmi, jak důležité je mít jeden druhého. Proto Mlékárna Valašské Meziříčí připravila jednoduchý recept pro celou rodinu, kterým můžete potěšit své blízké nejen na svátek zamilovaných, ale i po celý rok. Do receptu zakomponovala také své kvalitní produkty vyrobené na Valašsku v prostředí čisté přírody.

„Naše výrobky se používají nejen k přímé konzumaci, ale také je mohou naši zákazníci využívat k vaření či pečení. Připravili jsme lahodný a svěží recept nejen pro zamilované za použití našich výrobků, a to Kysané smetany z Valašska a Čerstvé smetany z Valašska,"říká Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Obzvláště v dnešní době je třeba dělat si i malé radosti, ať již v podobě malého dárku nebo třeba právě přípravou něčeho sladkého pro blízkou osobu," dodává Radka Benešová.

 

Valentýnská srdíčka s kysanou smetanou

Suroviny

2 balíčky dětských piškotů

3 - 4 Kysané smetany z Valašska

cukr moučka

1 Čerstvá smetana z Valašska

kompotované ovoce nebo čerstvé dle sezony

1 želatina v sáčku

Postup

Připravíme si plech, na jehož dno pokládáme dětské piškoty, tak aby bylo celé pokryté. Mezitím smícháme Kysanou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí a zvlášť ušlehanou Čerstvou smetanu z Valaška, kterou postupně přidáváme. Osladíme cukrem dle chuti. Vzniklou hmotu pak rozetřeme na piškoty a poklademe ovocem. Na ovoce opět dáme vrstvu piškotu a zakryjeme další smetanovou směsí. Nakonec ozdobímeovocem. V hrnci připravíme želatinu dle návodu, můžeme použít šťávu z kompotovaného ovoce. Necháme lehce vychladnout a nalijeme na plech. Přes noc necháme v lednici vychladnout a poté vykrajujeme formičkou srdíčka.

 

Den svatého Valentýna 

se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě. Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi ValentýnoviClaudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Lupercalia splynul s oslavami mučednictví svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.