Víte, že ...

1 2 3 >
Jogurtové bakterie pomáhají prevenci zubního kazu
Japonští výzkumníci zjistili, že konzumace jogurtu bez cukru může působit preventivně na tvorbu zubního kazu a záněty dásní. детского постельного белья
Pasterace mléka - mýty a fakta
V uplynulém týdnu (r. 2011) se v deníku Metro v rubrice Zdraví v článku "Pasterace zabíjí v mléce živiny" objevilo několik zavádějících informací, že se pasterizací, popřípadě homogenizací, všechno dobré v mléce zničí. Není tomu tak. Pasterizací se rozumí krátké zahřátí na teplotu okolo 75 °C, a při této teplotě se žádné bílkoviny neznehodnotí.
Víte, co znamenají čísla na spodní straně kartonu?
Asi před půl rokem (r. 2011) jsme se vyjadřovali k dotazu, jak je to s „recyklací“ krabicového mléka. Zda jakási na dně skrytá čísla neznamenají, kolikrát bylo neprodané mléko znovu „převařeno“ a znovu nabídnuto zákazníkům. Odpověď: každá potravina živočišného původu, tedy i mléko, musí při uvedení do oběhu splnit podmínky zdravotní nezávadnosti, o čemž je zákazník informován – identifikace výrobce, původ, data spotřeby. Pokud jde o nějaká skrytá čísla na spodní straně kartonu, mají vztah k obalu, nikoli k obsahu.
Mléko zahleňuje? Jak koho.
Mléko zvyšuje zahlenění – to je velmi časté přesvědčení mnohých pacientů. Je však podloženo vědeckými důkazy?
Jogurt je prospěšný i pro krásu
Kromě klasického použití lze jogurt použít také v domácím „kosmetickém salónu“ a dokonce i jako součást domácí lékárničky.
Tuk chrání před cukrovkou?
Dvacet let trvající studie ukázala, že kyselina trans-palmitolejová, běžně přítomná v mléčných výrobcích, výrazně snižuje riziko onemocnění cukrovkou II. typu a dalších poruch látkové přeměny.
Proč je mléko důležité?
Málokdo dokáže jeho chuť popsat, a přitom ho většina z nás pije každý den. Známe ho doslova od kolébky. Ale známe ho doopravdy? Víme, co obsahuje? A proč je nám vlastně tak moc prospěšné?
Biopotraviny a redukční dieta
Přestože si mnozí myslí, že potraviny jsou buď zdravé nebo chutné, existují výjimky - jídla s výbornou chutí bez nebezpečí získání nadbytečných kil. V článku naleznete seznam a podrobný popis potravin vhodných pro snižování tělesné váhy. Hubněte s chutí, hubněte bio.
Mléko má pozitivní vliv na zdraví lidí
V rámci světového mlékařského summitu Mezinárodní mlékařské federace (IDF) proběhla i konference na téma „Výživa a zdraví“.
1 2 3 >